Kropla drąży skałę . . .

…czyli rzecz o tym, jak duży efekt uzyskujesz sumą małych działań.

Tym razem krótko bo i temat przed nami prosty w obsłudze. Poważny, jeden z najważniejszych, jeśli chcemy skutecznie planować, zarządzać i mieć pewność, że osiągniemy cel. I chociaż tak bardzo oczywisty to jednak większość z nas ma go w . . . głębokim poważaniu.

marker2

CIĄGLE NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ

Masz ten problem? A może od wielu lat nie możesz wyjść z długów? Może nie potrafisz rozwinąć należycie swojego biznesu? Może próbujesz od początku, kolejny raz i wciąż masz pod górkę? Za cokolwiek się nie chwycisz, czegokolwiek nie dotkniesz, zawsze tylko tracisz czas i energię? Ciągle drepczesz w miejscu, podczas gdy Twoi znajomi idą do przodu. Wkładasz całe serce, potężny wysiłek, we wszystko co robisz, ale zawsze wracasz do punktu wyjścia. Masz wrażenie, że innym wszystko się udaje? Wszystkim tylko nie Tobie?

marker2

KROK ZA KROKIEM

I na pewno nie jestem pierwszą osobą, która Ci to mówi. Nie odkryłem Ameryki i nawet nie zamierzam udawać, że nagle mnie olśniło i oto sprzedaję Ci autorską receptę na szczęście i sukces.

Krok za krokiem – to nic więcej jak świadome planowanie i konsekwentne działanie. Nie jesteś ani lepszy ani gorszy od pozostałych. Zwyczajnie masz wielkie oczekiwania i może brakować Ci systematyczności. Podejmowałeś wielokrotnie różne wyzwania. Teraz stoisz przed kolejnym i masz już dość czekania na sukces, na swoją kolei. Chcesz dużego, imponującego efektu w krótkim czasie. Teraz. Już. Zaraz. Serio?

Każdy proces, projekt, sukces, to długa droga, którą należy przebyć krok po kroku. Kaloryfer na brzuchu to efekt dobrej diety i regularnych treningów. Napisanie książki, to codzienne siedzenie przy maszynie a budowa domu, to wiele miesięcy codziennych prac. Duży efekt uzyskujesz sumą małych działań.

marker2

ŚCIĄGA Z PLANOWANIA DLA OPORNYCH

Po pierwsze – porzuć skromność. Myśl w dużej skali i celuj wysoko. Żaden plan nie jest zbyt odważny. Żadne działanie zbyt ryzykowne. Jeśli czujesz lub widzisz korzyść, w tym co zamierzasz – działaj.

Po drugie – wyznacz jasną i przejrzystą drogę od punktu, w którym się znajdujesz, do swojego celu. Następnie podziel ją na mniejsze etapy, przystanki.

Po trzecie – pracuj każdego dnia, krok za krokiem, aby osiągnąć mały cel, najbliższy przystanek. Zaplanuj drobne, codzienne czynności i nie odpuszczaj. Wykonaj je, choćby dopadło Cię zmęczenie, kac, wizyta bliskich czy wyjątkowo paskudna niestrawność. Często nawet kwadrans dziennie wystarczy aby w dalszej perspektywie zrealizować swoje plany.

Czy to działa? Gwarantuję Ci, że jak nie ruszysz tyłka z miejsca, to nigdy się nie dowiesz a czas…cóż, czas i tak nie będzie na Ciebie czekać.

~ Marcin Sławek DZIUPLA DRWALA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s